چیزهای دیگر...

همه چیز از دنیایی که بهار ندارد

یکم: ابوعلي سينا در كتاب قانون در مورد زيبايي پوست صورت آورده است: بدان كه تا خون بيشتر به سوي پوست آيد صفا و روشني و سرخي مطبوع و زيبايي پوست بيشتر می شود.
 با اين همه كه مسأله‏اساسي رسيدن خون است، اما بايد براي حفظ زيبايي پوست تن را از گرما، سرما و از باد حفظ كرد.
 مواد تناولي براي توليد خون خوب به كار می آیند. نخود، تخم‏مرغ نيم‏بند، آبگوشت و انجير بخورند. انجير خون بسيار خوب و مناسب براي زيبايي پوست توليد مي‏كند.
 كسي كه از بيماي تازه برخواسته و رنگ رخساره‏اش زشت شده است و مي‏خواهد آن را به رنگ طبيعي برگرداند، انجير خشك و خرماي كال بخورد كه اين هر دو خون خوب و پوست لطيف را افزايش دهند و همچنين چند روز پياپي ناشتا شير بنوشد.
 سيزي‏هاي خوب و مناسب و زيبايي بخش رخسار عبارتند از: ترب، تره، پياز و كلم و سير، كه بر دوام بخورند تا خوب باشد. زعفران نيز اگر در غذا باشد خوب است

دوم: پوست را مرتب تميز كنيد روش زير را سه بار در هفته براي زدودن سلول‏هاي مرده پوست انجام دهيد.
  گل‏سرشوي، آردنخودچي و گرد چوب صندل را به مقدار مساوي با هم مخلوط كنيد اين تركيب را در ظرفي كه هوا به آن نفوذ نكند قرار دهيد: يك قاشق چايخوري از اين ماده را با آب مخلوط نمائيد تا خميري حاصل شود. اين خمير پوسته‏ها و آلودگي‏هاي پوست را مي‏زدايد.
  از ميوه‏هاي فصلي به جاي ماسك صورت استفاده كنيد زيرا از لحاظ اقتصادي به صرفه بوده خاصيت مرطوب‏كنندگي بالائي دارند براي اين كار مغز ميوه‏ها را بچلانيد يا آنها را در مخلوط كن بريزيد و بعد پيش از اين كه ويتامين‏ها خاصيت خود را از دست بدهند فورا آنها را روي پوست بماليد. انگورها سرشار از ويتامين‏ها و نمك‏هاي معدني مي‏باشند. براي از بين بردن چين‏هاي اطراف چشم و دهان مي‏توانيد روي آنها آب انگور بماليد اين عمل موجب مرطوب شدن، دفع سموم و تقويت پوست مي‏شود.

سوم: بخوردادن سبب پاكسازي عميق منافذ پوست مي‏شود و گرد و غبار ذرات اضافي چربي را مي‏زدايد، وضعيت خونرسانی پوست را بهبود مي‏بخشد و پوست را براي پاكسازي عميق توسط تركيبات ويژه آماده مي‏كند.
 ابتدا دو ليتر آب را در يك ظرف كاملا تميز بجوشانيد، سپس آب را از روي حرارت برداريد،  2قاشق سوپ‏خوري از پودر بخور (گياهي) در آب بريزيد سپس سر خود را بالا ظرف آب بگيرد و يك حوله تميز روي سر خود بيندازيد. براي پوست‏هاي خشك، معمولي، و چروك‏دار حدود  5دقيقه بخور كافيست ولي براي پوست‏هاي چرب  5-10دقيقه بخور لازم است. اگر از آب تنها استفاده مي‏كنيد مدت بخور بايد طولاني‏تر باشد و سپس صورت و گردن را با حوله تميز خشك كنيد و اكنون پوست آماده لايه برداري عمقي است.

چهارم: كمپرس‏كردن وسيله مناسبي براي جداكردن اتصالات سست لايه شاخي و مرده پوست مي‏شود. اين روش براي پوست‏هاي خشك و حساس بهتر از بخوردادن است، ابتدا آب را بجوشانيد سپس پودر بخور را اضافه كنيد و  5دقيقه در ظرف را ببنديد و سپس محتوي ظرف را از صافي عبور داده و در ظرف ديگر بريزيد و سپس با يك حوله نرم و تميز يا يك پارچه نخي كاملا تميز كه در آن  2سوراخ براي چشمها باز كرده‏اند كه آن را به محلول آغشته كنيد و كمي آن را فشار دهيد حوله را روي صورت بگذاريد و به پشت دراز بكشيد. تمركز و تنفس آرام و عميق به پوست شما آرامش بيشتر مي‏دهد.
  5-10دقيقه كمپرس داغ كافيست، اين عمل در درمان كمكي جوش‏هاي صورت و نواحي ملتهب پوست مفيد است و به منظور برطرف نمودن چربي و كدروت از پوست‏هاي چرب مي‏توانيد بلافاصله پس از كمپرس داغ، از كمپرس سرد استفاده كنيد

پنجم: ماسك جوانه گندم علاوه بر پيلينگ، ماسك شاداب‏كننده پوست مي‏باشد. جوانه گندم را در ظرفي ريخته و آن را آسياب كرده يا خرد كرده و شير يا ماست را آرام آرام به آن اضافه كنيد و پس از بخور دادن پوست ماسك را با حركات دوراني و از پايين به بالا روي پوست مي‏ماليم و با حركات چرخشي ماساژ مي‏دهيم و سپس ده دقيقه قطعات خشك آن را از روي پوست برداشته، پوست را شستشو دهيد.
 عسل را در حرارت ملايم به صورت روان درآورده و شير و آرد را به ميزان مساوي آرام آرام به آن اضافه مي‏كنيم (هر كدام سه قاشق غذاخوري) يك ماده خميري يكدستي به دست مي‏آيد كه آن را روي پوست بماليد و پس از  20دقيقه دراز كشيدن و تنفس آرام و عميق با پنبه آغشته به شير ماسك را به صورت ملايم از پايين به بالا از روي پوست برداريد آنگاه پوست را با آب ولرم شستشو دهيد.

پیوند یکم: http://pooling.info/index.php?q=aHR0cDovL3d3dy5iYmMuY28udWsvcGVyc2lhbi9zY2llbmNlL3N0b3J5LzIwMDYvMDUvMDYwNTEyX2FnLWdlbGF0b2d5LnNodG1s&hl=1111101001

پیوند دوم: http://www.farya.com/img/index.php?showimage=329&category=17

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۸۵ساعت ۱۲:۴۸ بعد از ظهر  توسط من و آقامون  |